Hakkımızda

Hizmet ve Misyon

Hizmet Alanlarımız

ums_ger_cluster-tools-multi-wafer-processing-1202×800

Ülkemizde 10 yılı aşkın süredir, başta yüksek kaliteli vakum ve plazma proses ekipmanı üreticileri olmak üzere dünyanın önde gelen yüksek teknoloji laboratuvar ekipmanı üreticilerini temsil ediyoruz.

Fotonika’nın sağladığı ürünler, günlük hayatımıza dokunan ve geliştiren tüketici elektroniği ürünlerinin, ev aletlerinin ve otomobillerin çoğunda kullanılan yarı iletkenleri, mikro elektromekanik sistemleri (MEMS) ve diğer mikroelektronik cihazları oluşturmak için kullanılır.

Hizmet alanımız LED’ler, Optik, UHV/senkrotronlar, elektronik, dekoratif kaplama kullanılan üretim tesisleri ile bunların ve Ar-Ge’si yapılan kurum ve üniversite laboratuvarlarını kapsamaktadır.

Misyonumuz

T

ürkiye’de bilim ve endüstriyel üretimde yeni yüksek teknolojilerin önde gelen tedarikçisi olmayı hedefliyoruz. Bilim insanlarına, araştırmacılara ve kalite kontrol uzmanlarına yüksek kaliteli laboratuvar ve analitik ekipman tedarikini sağlamak ve hızlı hizmeti garanti etmek ana ilkemizdir.

Yarı iletken teknolojileri konusunda 34 yılı aşkın tecrübeyi bünyemizde barındırmaktayız. Firmamız, MBE ve MOCVD yöntemleriyle yarı iletken ince film katmanlarının tasarım ve üretimi, mikrofabrikasyon üretim süreçlerinin tasarım ve gerçeklenmesi konularında ileri düzey uzmanlığa sahiptir. Fotonika A.Ş. bu yetenekleri dahilinde,

Fotonika A.Ş. bu yetenekleri dahilinde, Morötesi-Kızılötesi tekil sensör ve sensör dizinleri: HgCdTe, InGaAs, QWIP, Süper Örgü (Type 2 Superlattice), AlGaN/GaN, Yüksek güçlü yarı iletken lazerler (GaAs tabanlı), InGaN/GaN LED ailesi, GaN yüksek güç RF transistörler, SiC  yüksek gerilim diyotlar ve benzeri bileşik yarı iletken aygıtların tasarım, üretimi ve değerlemesi konuları başta olmak üzere alanında ürün ve süreç geliştirme odaklı faaliyetlerde bulunmak ana misyonumuzdur.

Neyi Başardık?

Kuruluşumuzdan bugüne kadar başardıklarımız

Kurulu Sistem Sayısı
Müşteri Sayısı
Farklı Marka Sayısı
Üniversiteler

Ekibimiz

 • Zafer Kesgin
  Zafer Kesgin Şirket Ortağı
 • Osman Erkin Ülker
  Osman Erkin Ülker Şirket Ortağı
 • Yetkin Arslan
  Yetkin Arslan Şirket Ortağı
 • Osman Akcan
  Osman Akcan Satış Departmanı
 • Serhat Ayış
  Serhat Ayış Satış Departmanı
 • Ece Sümer
  Ece Sümer Muhasebe Departmanı
 • Muzaffer Cüylan
  Muzaffer Cüylan İthalat Departmanı

Fotonika Galerisi

2015’ten beri

Ortaklığınıza ihtiyacımız var

Bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Fiyat Teklifi Alın // RFQ

Fiyat teklifi talepleriniz için formu doldurun

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search