Yüksek Saflıkta Gazlar için Altyapı ve Temin Sistemleri

Yenilikçi sistemlerin tasarımında ve üretiminde maksimum esnekliğimizi, farklı projelerden elde edilen uygulamaya yönelik uzman bilgisiyle birleştiriyoruz.

Yarı iletken endüstrisinde 10 yılı aşkın deneyime sahip bir sistem sağlayıcısı olarak Fotonika, endüstrinin gaz temini konusunda karmaşık gereksinimlerini karşılayan anahtar teslimi hizmet sunmaktadır. Yüksek ve ultra yüksek saflıkta gaz temin sistemlerinin planlanması, montajı ve son makine bağlantıları dahil kurulumu bu hizmetinin yüksek bilgi ve tecrübe gerektiren parçalarıdır. Yazının devamında hizmetimizin deyatlarını bulabilirsiniz.

Bir yarı iletken üretim tesisi, üretimde kullanılan gazları taşıyan kilometrelerce paslanmaz boru hattı içerir. Bu gazlar oldukça zehirli ve aşındırıcı olabilir. Bu gazların güvenli şekilde gaz kabinlerinden üretim hattına iletilebilmesi için gereken, paslanmaz gaz boru hatlarının yüksek derecede kaynak bütünlüğü sağlanarak birbirine bağlanmasıdır. Bu da yalnızca orbital (yörüngesel) kaynakla elde edilebilir.

Fotonika, ultra yüksek saflıkta, aşındırıcı, toksik ve patlayıcı ortam alanlarında uzun yıllara dayanan proses gaz hatları hizmetini sağlar. Şirketin uzmanlığı, kendisine verilen izinler ve sertifikalarla tamamlanan planlama, danışmanlık, üretim, devreye alma ve izleme konularındaki son derece gelişmiş bilgi birikimine dayanmaktadır.

Boru hattı sistemleri:

Kapsamlı 2D/3D planlama, çeşitli kalitelerde boru sistemlerinin üretimi için bir temel oluşturur. Orbital kaynak işlemi kullanılarak en yüksek kalite gereksinimleri bile karşılanabilir. Eksiksiz ve kapsamlı bir kaynak dokümantasyonu, mümkün olan en büyük özen ve hassasiyetin uygulandığının kanıtıdır.

Gaz Kabinleri ve İstasyonları:

Fotonika, farklı kullanım profilleri için farklı otomasyon derecelerine sahip çeşitli gaz kabinleri sunmaktadır. Bunların hepsi bağımsız çözümler olarak da mevcuttur ve çeşitli uygulama alanlarında yüksek derecede esneklik, en yüksek güvenlik standartları ve minimum alan gereksinimi ile karakterize edilir.

Tam otomatik gaz dolapları ve istasyonları; Bir dokunmatik panel aracılığıyla rahatça programlanabilir ve kontrol edilebilir. Kontrol, izleme veya alarm sistemleri olup olmadıklarına bakılmaksızın mevcut altyapıya entegre edilmeleri kolaydır.

Yarı otomatik gaz dolapları ve istasyonları; Entegre kontrol programları sunar ve seri sistem ağına izin verir. Kontrol sistemine merkezi bağlantı, ortak protokoller ve ortamlar aracılığıyla mümkündür.

Manuel olarak kontrol edilen gaz dolapları ve istasyonları; Tüp değişimleri arasındaki uzun döngüler için uygun maliyetli bir seçenektir.

Montaj Sonrası Testler:

En modern ve sürekli kalibre edilen ölçüm teknolojisini kullanarak gaz temin sistemlerinde basınç, sızıntı, nem, partikül ve oksijen ölçümleri gerçekleştiriyoruz.

Fiyat Teklifi Alın // RFQ

Fiyat teklifi talepleriniz için formu doldurun

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search